GRAFİKERLER TASARIMLARINI SERGİLEYECEK

Bursa Grafik Tasarımcılar Derneği 24 Mart 2015’te Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde grafik tasarım ürünlerini sergileyecek.

Dernek, Bursa’da çalışan grafikerlerin ürettikleri tasarımları bu sergi ile halka ulaştırmayı hedefliyor. Serginin amacı ürünleri herkese ulaştırabilmek. Her ürünün kendine ait bir künyesi olacak. Bu künyede ürüne ait genel bilgiler, tasarımı yapan kişinin adı ve soyadı, tasarımı yapan firmanın adı, tasarımın basıldığı yıl gibi bilgiler yer alacak.

SERGİLENECEK ÜRÜNLER

Grafik Tasarımcının tasarladığı tüm ürünler (logo, kurumsal kimlik, basın ilanı, katalog, dergi, bülten, afiş, ambalaj, vb.) orijinal halleriyle sergilenecek. Sergi için müsait olmayan ürünlerin (açıkhava reklamları, cephe giydirme, araç giydirme vb.) dijital çıktıları alınıp sergilenecek. Sergiye ürün göndermek isteyenler sergi@bgtd.org.tr e-posta adresine çalışmalarını dijital baskıya uygun formatta gönderebilirler. Ayrıca her ürün için künyelerini oluşturmaları gerekmektedir. Orijinal ürünlerini ise dernek adresine bırakabilirler.

SERGİYE HERKES KATILABİLİR

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’ndeki sergi 12 gün boyunca açık olacak. 24 Mart 2015 Salı akşamı saat 17.00’de açılışı yapılacak olan sergiye tüm vatandaşlar katılabilir.

 

DSC09395-1 DSC09392-1 DSC09396-1 DSC09390-1 IMG_1246-1

Leave a comment