Grafikerler Dernek Kuruyor

Okuduğumuz gazeteler, elimize geçen katalog, dergiler ve internet medyasında yayınlanan reklamların tasarımcıları grafikerler dernek kuruyor.

Aktif İnternet Medyası Derneği (AKİMED) üyesi de olan Serkan Beyoğlu öncülüğündeki 10 kişilik bir grafiker grubu, seslerini duyuracakları ve mesleki sorunlarına çözüm arayacakları yeni bir yapıyı oluşturmak için bir araya geldi.

Grafikerler, Bursa’da daha önce böyle bir derneğin Oğuz Dinçer başkanlığında 1996 yılında kurulduğunu ve 4 yıl sürdüğünü hatırlattılar.

Derneğin kurucuları arasında yer alan Serkan Beyoğlu, grafikerlere ait bir dernek ve mesleki sorunların tartışılıp çözüme kavuşturulacağı bir yapı bulunmadığını söyleyerek, Bursa’da da bir grafiker derneği oluşturulması için çaba gösterdiklerini söyledi.

İlk adımda meslektaşlar olarak bir araya gelerek, dernek kurucularını ve yapılabilecek faaliyetleri belirlediklerini aktaran Beyoğlu, Bursa Grafikerler Derneği’ne şehirdeki tüm grafikerlerden katılım ve katkı beklediklerini ifade etti.

Grafik sektöründe çalışan alaylı ya da mektepli, usta ya da çırak, bu mesleğe gönül verenlerin bir arada olması, birlik ve beraberlik içinde tek bir çatı altında buluşması gerektiğini düşündüklerini aktaran Beyoğlu, “Tüm grafiker, web tasarımcısı ya da bu mesleğe ilgi duyan herkesi 4 Ekim 2013 Cuma Akşamı Saat 20.00’de Reşat Oyal Kültürparkı Orman Çay Bahçesi’ne bekliyoruz. Burada bir toplantı yapıp dernek oluşumumuzda aşama kaydetmeyi planlıyoruz” dedi.

Grafikerler Derneği ile ilgili bilgi almak isteyenler 0 532 795 69 89 numaralı telefonu da arayabilirler.

Leave a comment