Antalis Kağıt Grafikerlerle Buluştu

26 Mart 2015 tarihinde Bursa’da gerçekleşen aktivitede Antalis, Bursalı grafik tasarımcılar ile biraraya geldi. Aktivitede sunum, Antalis pazarlama ekibi tarafından üç bölüm halinde yapıldı. İlk bölümde Antalis Pazarlama Müdürü Kürşad Devecioğlu söze başladı. Devecioğlu, 44 farklı ülkede faaliyet gösteren global bir kağıt-ambalaj çözümleri-görsel iletişim ürünleri tüccarı olan Antalis’in Türkiye pazarında sunduğu özel kağıt serileri hakkında bilgiler verdi. Grup şirketlerinden olan Arjowiggins’in ürettiği özel kağıtları tüm dünyada satan Antalis, Türkiye pazarı için özel kağıt serileri tedarik ediyor. Özel Kağıtların önemi üzerine açıklamalarda bulunan Devecioğlu; kağıt seçiminin sadece üretim sürecinin bir parçası olmadığını kaydetti, “Kağıt; şirketlerin, markaların, yaratıcı profesyonellerin ve grafik tasarımcılarının görüşlerini, fikirlerini ve konseptlerini en etkili şekilde hedef kitleye iletilmesini sağlayan halen dünyanın en etkili iletişim aracıdır.” dedi. Özel kağıtlar ile ortaya konabilecek ambalaj, kurumsal kimlik, davetiye, kartvizit gibi çalışmaların sadece hayal gücü ile sınırlı olduğunu belirten Devecioğlu, “özel kağıtlar fark yapmak, müşteriler üzerinde unutulmaz etkiler yaratmak ve değer katmak isteyen firmalar için önemli imkanlar sunmaktadır.” dedi. Ülkemiz basım mensupları ve grafik tasarımcıları için her ay farklı bir sanatçının görsel çalışmasının, farklı bir baskı tekniği kullanılarak farklı bir özel kağıda basıldığı 12 Ay-12 Kart kampanyası hakkında bilgi verildi. Devecioğlu, çevre ve kağıt hakkında açıklamalarda da bulundu; kağıdın geri dönüştürülerek tekrar-tekrar kullanılabilmesi açısından son derece çevre dostu olduğunun altını çizdi. Aşırı sera gazı salınımının küresel ısınmanın sebeplerinden biri olduğunu belirten Devecioğlu, “geri dönüşümden elde edilen kağıt ile yapılan üretim sera gazı salınımını %37 oranında azaltmaktadır.” dedi. Antalis’in sunduğu %100 geri dönüşümden kazanılan lifler ile üretilen sertifikalı çevre dostu kağıtları hakkında da bilgiler verildi ve baskı örnekleri dinleyiciler ile paylaşıldı.

Sunumun ikinci kısmında Antalis pazarlama ve tanıtım uzmanı Mert Pehlivan, Arjowiggins özel kağıt serisinin amiral gemisi olan Conqueror serisi hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. “Conqueror, prestijli bir kurumsal kimliğe sahip her şirketin ve markanın tercih etmesi gereken elit bir özel kağıt serisidir” diyen Pehlivan, sunduğu kataloglar ile Conqueror’ı tercih eden dünya çapında markalar ve uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Özel kağıtlara uygulanabilecek baskı teknikleri ve dikkat edilmesi gereken baskı konuları üzerinde de duran Pehlivan, özel kağıtlarda uygulanmış baskı teknikleri hakkında Bursalı grafik tasarımcılarına açıklamalarda bulundu. Antalis’deki özel kağıt serilerinde dijital makinelerde basılabilecek, dijital ebatta özel kağıtlar da bulunuyor.

Sunumun son bölümünde ise grafik tasarımcılardan gelen sorulara cevap verildi. Soru-cevap kısmının ardından Antalis yetkilileri Bursa Grafik Tasarımcılar Derneği’nin Bursa şehir merkezindeki sergisini de ziyaret etti. Buluşmadan memnuniyetlerini dile getiren grafik tasarımcılar, bu sunumların çalışmalarına katkı sağladığını, kendilerine ilham verdiğini ve devamını dilediklerini belirtti. Antalis yetkilileri ise grafik tasarımcılara yönelik özel kağıt serilerini içeren tanıtım ve sunum organizasyonlarının devam edeceğini belirtti.

IMG_1257-1 IMG_1264-1

Leave a comment